Blog powstał z myślą o dzieciach, uczniach, ale również z myślą o dorosłych i nauczycielach, którzy szukają ciekawych i łatwych pomysłów na zajęcia plastyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy czy domu. Prace plastyczne, które będę zamieszczała na blogu, zostały głównie wyszperane w internecie. Miłej zabawy...

zima

niedziela, 02 lutego 2014
piątek, 24 stycznia 2014
czwartek, 23 stycznia 2014
środa, 22 stycznia 2014
poniedziałek, 16 grudnia 2013
wtorek, 10 grudnia 2013
środa, 20 lutego 2013

bałwanki z origami 2

CD. Zapomniałam zaznaczyć, że bałwanki są zrobione wyłącznie z kółek. Tak więc miłego "bałwankowania" ...

08:28, agnieszka.y , zima
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 lutego 2013

bałwanki z origami

Kiedy zobaczyłam te bałwanki w internecie, też zapragnęłam takie mieć :P. Prawda, że  śliczne i jakie proste. Jest trochę wycinania, ale warto...

Jutro cdn.

15:23, agnieszka.y , zima
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 lutego 2013

pingwinek z origami

Potrzebujemy białą, czarną i pomarańczową kartkę. Odrysowujemy koła: 1 duże czarne i 1 duże białe (na brzuszek), 1 średnie czarne (na główkę), 1 małe czarne (skrzydełko), 2 małe pomarańczowe ( na dziób i nóżkę). Naklejamy na pogniecioną niebieską kartkę, rysujemy korektorem lub białą farbą oczko i gotowy pingwin jest ;)

piątek, 21 grudnia 2012
środa, 19 grudnia 2012

ozdoba choinkowa - serce

;) Nic dodać nic ująć - łatwe, szybkie, proste, piękne ...

piątek, 16 grudnia 2011

Tego Aniołka zrobi każdy. Oczywiście można go bardziej ozdobić niż jest pokazane na zdjęciu ;)

 

aniołek 4

wtorek, 13 grudnia 2011

Kolejne proste origami, tym razem Aniołek, co za łatwizna;)

 

aniołek 3

poniedziałek, 12 grudnia 2011

Prosty Aniołek do wykonania zarówno przez mniejsze dzieci,jak i starsze.

aniołek 2

 

piątek, 09 grudnia 2011

Aniołki możemy powiesić na choince, ale również na ścianie. Prawda, że sympatyczne? Pomysł, jeśli dobrze pamiętam, pochodzi z czasopisma Nauczycielka Przedszkola.

 

aniołki

Mikołaj zrobiony z samych kółek, czyli origami. Bardzo lubię tą technikę pracy, jest łatwa, a prace są śliczne. Kółka robiłam oczywiście "na czuja"...

Mikołaj 4

A jak Wam się podoba ten Mikołaj? Chyba nie będzie problemów z jego zrobieniem...

Mikołaj 3

niedziela, 04 grudnia 2011

Kolejnego Mikołaja można zrobić na dwa sposoby. Starsze dzieci mogą go zrobić na klamerce, mniejszego, zaś młodszym dzieciom możemy narysować nie co większe elementy do wycinania i zrobić Mikołaja na patyku.

 

Mikołaj 2

piątek, 02 grudnia 2011

Przejdźmy do Mikołajów.

Potrzebny jest papierowy talerzyk, kolorowanka z twarzą Mikołaja (znaleźć można w internecie), którą dziecko koloruje i przykleja na talerz. Dodatkowo Mikołajowi można obkleić watą brodę. Następnie w talerzu robimy dziurki dziurkaczem, przez które przekładamy i zawiązujemy pocięty na kawałki sznurek, a na ich końcach wiążemy np. cukierki.Możecie zrobić kilka takich talerzyków, a na każdym z nich można przykleić co innego, np. choinkę, renifera, czy aniołka, i powiesić na choince jako ozdobę choinkową.

Ta praca plastyczna ma dodatkowo tą zaletę, że uczy dzieci cierpliwości w przekładaniu i zawiązywaniu sznurka ;)

 mikolaj 5

Mikołaj 1

czwartek, 01 grudnia 2011

A o to propozycja choinek, na kartki świąteczne... Opis jest chyba niepotrzebny;)

 

choinka 4 i 5    choinka 6

 kartka swiateczna

 

Następna choinka, to choinka na kształt rożka. Aby zrobić taki rożek, najlepiej kupić czapeczkę urodzinową dla dziecka, rozłożyć i odrysować kształt na świecącym papierze, a następnie wyciąć i złożyć. Potem jest już z górki. Z kolorowej bibuły robimy kuleczki jako bombki, ze świecącego papieru gwiazdę i doczepiamy na choinkę. Łańcuchem może być kawałek serpentyny lub pasek cienkiego papieru. Aby fajnie nam się tak kręcił, wystarczy przejechać po długości nożyczkami.

P.s. Dobrze jest zaopatrzyć się w mocniejszy klej i zszywacz, ułatwiają pracę.

 

choinka 3

wtorek, 29 listopada 2011

Choinka na patyku to kolejny prosty pomysł do wykonania. Potrzebny jest zielony papier, najlepiej sztywny tzw. techniczny, na którym rysujemy a potem wycinamy choinkę. Do choinki doklejamy patyczek, wcześnie pokolorowany brązowym mazakiem lub farbą. A samą choinkę ozdabiamy jak chcemy. Ja wykorzystałam takie o to święcące kuleczki.

 

choinka 2

Grudzień już nastał i zaczęły się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwanie na prezenty, nie tylko przez dzieci, ale także przez rodziców. Aby w Naszym domu zapanowała atmosfera świąteczna ubieramy choinkę. Również i dzieci w swoim pokoju mogą się pochwalić swoją własną choinką. I jeśli chcemy, by nie zajmowała zbyt dużo miejsca, proponuje ją przykleić na ścianie lub na drzwiach dziecięcego pokoju.Wielkość choinki dowolna. Pomysł przedstawiony na zdjęciu został podpatrzony, jak dobrze pamiętam, w czasopiśmie Nauczycielka Przedszkola.

Choinka 1

INSTRUKCJA WYKONANIA...

...jest prosta. Wystarczy odrysować dowolnej wielkości koła i wyciąć. Ułożyć koła na kształt choinki na dużej, sztywnej, kolorowej kartce papieru i przykleić. Następnie rysujemy i wycinamy liście jodły, małe czerwone kółeczka, gwiazdę oraz pień choinki, i przyklejamy na swoje miejsca. Duże koła choinki można ozdobić farbami z brokatem. I gotowe... Podoba się ;)

 

 

choinka 1a